Miškininkystė | Miško darbai

UAB „INTAVA“ teikia  miškininkystės paslaugas. Bendrovė atlieka pagrindinius ir sanitarinius kirtimus, iškerta ir sutvarko vėjovartas, atsodina kirtimus. Atlieka miško traukimo ir sandėliavimo darbus. Miško tvarkymo darbus atlieka visoje Lietuvoje ir už jos ribų. Įmonė bendradarbiauja su valstybinėmis miškų urėdijomis, privačiais asmenimis.

Paslaugos

Pagrindiniais miško kirtimais vadinami brandžių medynų kirtimai, kuriais siekiama ne tik panaudoti brandžių medynų arba medžių medieną, bet ir sudaryti palankias sąlygas naujiems, našiems, atspariems medynams atkurti. Išskiriami trys pagrindinių miško kirtimų būdai: plynieji, atvejiniai ir atrankiniai.

Svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos parenkamos pagrindinių kirtimų biržės, yra: medžių rūšis, jų amžius ir miškų grupė.

Atliekame visus miško kirtimo darbus (pagrindinius, sanitarinius, ugdomuosius ir kt.). Naudojame modernią ir patikimą techniką, užtikriname sklandų ir operatyvų darbą, laikomės numatytų teisės aktų ir miško kirtimo reglamentų.

Profesionalus vėjo išversto miško tvarkymas. Ilgametę darbo patirtį turintys specialistai įvertins Jūsų miškui padarytą žalą, pasiūlys efektyviausias valdos tvarkymo priemones, parengs miško atkūrimo projektą ir įgyvendins numatytus tikslus.

Miško tvarkymas pradedamas pažeistų plotų atkūrimu, t. y. teritorijos sutvarkymu ir išvalymu, žuvusių želdinių atsodinimu ir naujų sodinukų paruošimu. Jei miško tvarkymui bus reikalingas kirtimas, parengsime šiam procesui būtinus dokumentus. Garantuojame darbų operatyvumą ir sklandumą, siūlome geriausias iškertamos medienos kainas.

  • Įvertinsime vėtros padarytą žalą miškui.
  • Parengsime technologiją vėtros išverstai medienai iškirsti ir išvežti.
  • Parengsime dokumentus kirtimo leidimui gauti (jei bus reikalingas plynas sanitarinis kirtimas).
  • Numatysime efektyviausias miško atkūrimo priemones (miško sodinimą, savaiminio želdinimo skatinimą).
  • Sumokėsime už iškertamą medieną.

Miško atkūrimo būdas nustatomas prieš miško kirtimą. Tai atlieka miškotvarkos projektą rengiantis arba šiaip privačių miškų ūkio specialistas.

Miško atsodinimo būdai:

  • savaiminis miško augimas, kurį lemia natūraliai išsisėjusios sėklos, nuo šalimais esančių medžių arba iš po kirtimo likusių kelmų, šaknų;
  • dirbtinis miško apželdinimas. Tai sodinukų ir sėjinukų sodinimas, atliekamas pasitelkiant tam tikrų techninių mechanizmų, ar žmogaus jėgą;
  • mišrus miško atsodinimas. Tai – visų minėtų galimybių kompleksas, kai tame pačiame plote yra ir savaime augančių augalų, ir tų, kurie atsirado padedant žmogui.

Beje, sodinant galima greičiau atkurti mišką, rinktis norimas medžių rūšis ir, taikant medžių selekcijos pasiekimus, formuoti sveikus miškus. Pasodinus į paruoštą dirvą, sodmenų prižiūrėti beveik nereikia. Didelis privalumas ir tas, kad medelyną galima įveisti ten, kur jis anksčiau neaugo, menkaverčius medžius ir krūmus galima pakeisti pageidaujamomis medžių rūšimis. Jeigu po kirtimo išlieka nemažai gyvybingų, kirtimo metu nepažeistų medelių arba yra vilties, kad atžels pageidaujamos medžių rūšys, tuomet miškas paliekamas, kad pats savaime atželtų.

Prieš traukiant medieną iš miško, paruošiame valkšnas ( koridorius), kad nesunaikinti pomiškio, kuriuos nukreipiame į miško kelio, prie kurio įrengiame medienos apkrovimo aikštelę. Aikštelėse visa ištraukta mediena matuojama ir vėliau išvežama į paskirties vietas, t.y  medienos sandėlius ar privačias valdas, kur visa atvežta mediena yra rūšiuojama pagal paskirtį, kokybę bei matmenis.

UAB „INTAVA” profesionali komanda pagal Jūsų pageidavimą ir poreikius greitai ir saugiai atliks medienos ištraukimo darbus.

Teikiame medienos ištraukimo paslaugas į galutinius ir tarpinius sandėlius. Traukiant medieną iš miško svarbu, kad nebūtų sunaikintas pomiškis, todėl prieš miško kirtimą iškertamos valkšnos (koridoriai), kurie yra nukreipti į miško kelią, prie kurio įrengiama ištrauktos medienos saugojimo/pakrovimo aikštelė. 

Aikštelėse ištraukta mediena yra matuojama, kraunama į miškovežius (forvarderius) ir išvežama į sandėlius ar privačius kiemus. Sandėliuose mediena yra rūšiuojama pagal paskirtį, kokybę bei matmenys.

Miško kirtimų klasifikacija

1. Pagrindiniai miško kirtimai
2. Ugdomieji miško kirtimai
3. Sanitariniai miško kirtimai
4. Specialieji miško kirtimai

Mūsų įmonė vertina tiek savo, tiek kitų darbą, laiką ir pastangas, todėl pirkdami mišką pasiūlysime Jums geriausią rinkos kainą. Jūsų pasirinkimui galimi du miško pirkimo – pardavimo variantai:
– su žeme;
– be žemės (statų mišką).
 
 

Konsultuojame visais miškininkystės klausimais: projekto rengimo, biržių rėžimo, atsodinimo ir kt.

Superkame įvairaus amžiaus, tankumo ir rūšių miškus visoje Lietuvoje. Objektyviai vertiname miško būklę ir siūlome aukštas kainas. Garantuojame greitą ir sklandų pirkimo-pardavimo procesą

Darbo kokybė, sąžiningumas, pagarba klientui.

Turite mišką? Norite parduoti? Ar tiesiog norite įvertinti savo turimą mišką? Susisiekite ir tai mes padarysime nemokamai. Konsultuojame visais miškininkystės klausimais.

2019 ©  UAB INTAVA | Sprendimas: Zigmeta.com